Hünerli Eller Tv

Sizle Özel, Gerisi Hüner..

PRATİK BAYRAM TATLILARI: Resimli ve Videolu Tarifler

bayram tatlilari gorsel
Bayram tatlılarının şerbetlerin makbul olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Şerbetli ama kolay bir bayram tatlısı olabilecek ceviz zade tarifi baklavalık yufkanın kaymak ve ceviz de doydu basit ama gösterişli bayram tatlıları arasında yer almaktadır.

Bayram Tatlıları

Bazıları için baklavasız bayram düşünülemez. Hazırlanan baklava hamurunun kat kat açılması ile elde edilen kıyır kıyır baklava lezzetinin bayram boyunca tazeliğini koruması ise en güzel tarafı olmaktadır. Bunun yanı sıra kendine has şekli daha önce denemeyenlerin çok merak ettiği lezzeti ile kalburabastı tatlısı da bayram için hazırlanabilecek diğer tatlılar arasında yer almaktadır. Orijinal tarifinde kalburla şekil verilen bu tarife kevgir ve süzgeç gibi mutfak gereçleri ile şekil vermek mümkündür. Evde kişinin elinde olan malzemelerle yoğurup hazırlanabilecek hamuru kolay şekil alan hurmacıka tatlısı şerbetlendikten sonra antep fıstığı ile süslenen görünümü sayesinde bayram tatlıları arasında yer almaktadır.

Bayram Tatlıları Hakkında Bilgi

Bayramda yapılabilecek tatlılardan biri Erzurum’un meşhur kadayıf dolması olurken cevizli sarılan kadayıfların süt yumurtaya batırıldıktan sonra kızartıldığında bir tarifi bulunmaktadır. Şerbetlenir ek sunuma hazırlanan bayram tatlıları arasında yer alan kadayıf dolması lezzetleri ile herkesi kendine hayran bıraktıracak görünüme de sahiptir. Tarifin adının kolay şöbiyet olmasının sırrı hazır baklavalık yufka kullanılması ile olan bir tarifle bu bayram şerbetli tatlı hazırlamak oldukça kolaydır. Hazırlanan irmikli muhallebi ile katlanan şöbiyet tadının el açmasından hiçbir farkı bulunmamaktadır. Hem sunumu hem lezzetiyle davet sofralarına bayramlara layık haşhaşlı sultan tatlısı şekerpare ye benzeyen hamuru öncesine güzel bir şekilde yorularak daha sonrasında şekil verme işlemi gerçekleştirilmektedir. Fırına girmeye hazır hale gelen haşhaşlı sultan tatlısının tarifi deneyenlerden tam puan alan lezzeti ile bayram tatlısı seçenekleri arasında yer almaktadır.

Bayram Tatlıları Nelerdir?

Bayram tatlılarının şerbetlerin makbul olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Şerbetli ama kolay bir bayram tatlısı olabilecek ceviz zade tarifi baklavalık yufkanın kaymak ve ceviz de doydu basit ama gösterişli bayram tatlıları arasında yer almaktadır. Yapılacak tatlılar arasında Fındıklı rulo tatlısı da yer almaktadır. Maharet istemeyen açılan hamuruna fındıkların serpilerek sarıldığı nefis tarifi olsa da şerbet içime çekip dinlendikten sonra tadına doyum olmamaktadır. Şerbetini güzelce çekmiş mis gibi kızarmış şekerpare tadına hiç kimse hayır diyemez. Hazırlanan bayram yemeklerinin sonrasında misafirlere sunulacak bayram tatlısı şekerpare olsun diyorsanız kısa süre içerisinde şekerpare hazırlayabilirsiniz.

Tarif Ekle” Butonu Ne İşe Yarar?

Web sayfasını yani www.hunerliellertv.net açtığımızda siz değerli kullanıcılar için neler yapabiliriz onları düşündük. Düşüncelerimiz arasına giren ”Tarif Ekle” fikri sizin de seveceğinizi umuyoruz. Bu sayede bize göndereceğiniz her türlü tarifi inceleyip en kısa zamanda yayımlayarak sizinle yakın temas halinde kalmayı amaçlıyoruz.

Hadi gelin aşağıdaki linkten bize tarif gönderin internette yayınlayalım.

tarif ekle 2
Tarif Ekle

Hünerli Eller.TV Sosyal Medya Hesapları

hünerlieller.tv ailesi olarak tüm sektörde hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizde sınır olmamakla beraber daha çok sosyal medyada ve youtube kanalında da paylaşımlarımız devam etmektedir.

Siz de aşağıda verdiğim linklere girerek tüm kanallarımıza abone olup paylaşımları takip etmeye devam ediniz..